21.03.2019, Milan Švába

ZHODNOTENIE ZIMNEJ PRÍPRAVY MUŽSTVA DOSPELÝCH

21.03.2019, Milan Švába
Už najbližšiu nedeľu 24. marca nastúpia naši muži na úvodný duel odvetnej časti súťažného ročníka 2018/2019. Súperom im bude celok z 2. miesta priebežného poradia Tipos III. ligy Stred - MŠK Rimavská Sobota.

Najťažší a zároveň najatraktívnejší súper bol hneď na úvod

Mužstvo dospelých odohralo počas zimy osem stretnutí s bilanciou päť výhier, jedna remíza a dve prehry a s vyrovnaným skóre 19:19. V pláne malo odohrať ešte o jeden zápas navyše, no Závažná Poruba pre nedostatok hráčov vzájomnú konfrontáciu odmietla. Najvyššie výsledky sa zrodila hneď v úvode prípravy. Fortunaligista spod Čebraťa potvrdil úlohu jednoznačného favorita a v domácom prostredí hladko zvíťazil. Naopak, žlto-čiernym sa podstatne viac darilo v nasledujúcom súboji, v ktorom zdolali piatoligistu z neďalekej Vavrečky rozdielom siedmych gólov.

Okrem prvoligového Ružomberka, si Námestovčania zmerali sily s rovnako treťoligovou Považskou Bystricou a štvrtoligovou Prievidzou. Ostatné celky pôsobia v V. lige. Účastník poľskej III. ligy Rekord Bielsko-Biała nastúpil proti MŠK s viacerými hráčmi zo svojho B-tímu.

image
Na umelej tráve poľského Rekordu Bielsko-Biala sa zrodila jediná remíza námestovského MŠK v príprave.
Autor: Dominika Babiarczyk

Počas zimy sme boli bez Žákoviča - nášho jediného hrotového hráča

Zranenia a choroby sú v zimnom období bežným javom a neobišli ani futbalistov od Oravskej priehrady. Najvážnejšie stále má jediný klasický útočník Marek Žákovič, ktorého dlhodobo trápia triesla. Podstatnú časť prípravy vynechal pre zlomenú kostičku v chodidle Jaroslav Kormaňák a na jar sa bude rozohrávať v Babíne. Problémy hlásil aj pravý stredopoliar Lukáš Kubica a tak isto musel nútene pauzovať. A aby toho nebolo málo, choroba prinútila niekoľko dní odpočívať aj trénera Pavla Strapáča. Potešiteľné je, že zdravotne v poriadku je na tom najstarší hráč v tíme, 41-ročný Juraj Siman.

image
Zranený útočník Marek Žákovič (vľavo) sa objavil na domácom prípravnom zápase proti LIptovskej ŠTtavnici. Vedľa neho brankár MŠK Tomáš Lešňovský.

Potešil príchod Chovana, prekvapili odchody Jagnešákovcov

Januárové odchody bratov Jagnešákovcov do Zubrohlavy a nedávno schválené hosťovania Jaroslava Kormaňáka a Matúša Snováka v Babíne resp. v Hruštíne prinútili vedenie klubu poobzerať sa po vhodných adeptoch na ich posty. Siete rozhodilo mimo Oravy a do svojho košiara ulovilo dvoch ofenzívnych futbalistov z Banskej Štiavnice - Patrika Chovana (na zábere vľavo) a Samuela Prokaja. Okrem nich určite dostane viac priestoru na jeseň menej hrávajúci Ľubomír Záhumenský, viacerí talentovaní dorastenci ako aj Dominik Šmiheľ. Ten prichádza z Podbrezovej rozohrať sa po zranení.

image
Patrik Chovan (vľavo) vhodne zapadol do mužstva. Jeho angažovanie sa ukázalo ako správny krok.

Aktuálne umiestnenie dáva jasný cieľ. Cesta nahor je reálna

Hornooravci zimovali na nie príliš uspokojivom 10. mieste, preto ich jarný cieľ je jasný. Vyhrať viac zápasov ako v prvej časti aktuálnej sezóny a prepracovať sa do lepšej polovice tabuľky stredoslovenskej III. ligy. Tak isto sa Námestovčania pokúsia dostať pred Oravské Veselé a opätovne si vydobiť pozíciu najlepšieho mužstva v rámci regiónu.

image
Priaznivci MŠK dúfajú v lepšie výsledky i umiestnenie žlto-čiernych v jarnej časti.

Najlepším strelcom v príprave bol päťgólový Lukáš Čecho

Prehľad výsledkov prípravných zápasov

MFK Ružomberok - MŠK Námestovo 11:0 (6:0)

MŠK Námestovo - TJ Slovan Magura Vavrečka 8:1 (3:0)

góly: Lukáš Čecho 3, Samuel Kurtulík 2 (1 z 11 m), Juraj Siman (z 11 m), Ľubomír Záhumenský, Milan Hvoľka,

MŠK Námestovo - FC Baník Prievidza 2:1 (1:0)

góly: Lukáš Čecho, Patrik Chovan,

MŠK Námestovo - ŠK Závažná Poruba, nehralo sa

hostia na zápas nepricestovali pre nedostatok hráčov,

MŠK Považská Bystrica - MŠK Námestovo 3:0 (1:0)

MŠK Námestovo - OŠK Liptovská Štiavnica 2:0 (0:0)

góly: Ľubomír Jaššo, Samuel Prokaj,

BTS Rekord Bielsko-Biała B - MŠK Námestovo 2:2 (1:0)

góly: Patrik Chovan, Martin Habiňák,

MŠK Námestovo - TJ Tatran Chlebnice 2:0 (1:0)

góly: Lukáš Čecho, Juraj Siman,

MŠK Námestovo - MŠK Námestovo U19 3:1 (0:0)

góly: Ľubomír Záhumenský, Samuel Kurtulík, Samuel Prokaj.

Strelci gólov v zimnej príprave

5 - Lukáš Čecho, 3 - Samuel Kurtulík (1 z 11 m), 2 - Patrik Chovan, Juraj Siman (1 z 11 m), Ľubomír Záhumenský, Samuel Prokaj, 1 - Milan Hvoľka, Ľubomír Jaššo, Martin Habiňák.

Súpiska A-mužstva pred jarnou časťou

Brankári - Viliam Kormaňák, Tomáš Lešňovský, Tomáš Smataník, obrancovia - Martin Branický, Martin Buckulčík, Michal Čiernik, Martin Habiňák (C), Ľubomír Jaššo, stredopoliari - Lukáš Čecho, Marián Čiernik, Ján Fajčák, Ondrej Hušľa, Milan Hvoľka, Patrik Chovan, Lukáš Kubica, Samuel Kurtulík, Šimon Mydlár, Juraj Siman, Jozef Stašák, Dominik Šmiheľ, Ľubomír Záhumenský, útočníci - Samuel Prokaj, Marek Žákovič.

Realizačný tím

Hlavný tréner - Pavol Strapáč, kondičný tréner - Patrik Barčák, tréner brankárov - Stanislav Kormaňák, prezident klubu - Andrej Stašiniak, tímový manažér - František Troják, kustód - Albín Vorčák, hlavný usporiadateľ - František Košťál st., hlásateľ - Ján Salaj.

Zmeny v hráčskom kádri

Odchody - Patrik Jagnešák (Zubrohlava - H), Rastislav Jagnešák (Zubrohlava - P), Patrik Kapičák (Novoť - H, predtým Selce - ZH), Jaroslav Kormaňák (Babín - H), Matúš Snovák (Hruštín - H).

Príchody - Patrik Chovan (Senica - H, naposledy Zvolen - ZH), Samuel Prokaj (Banská Štiavnica - H, naposledy Liptovský Hrádok - ZH), Dominik Šmiheľ (Podbrezová U19 - H).

P - prestup, H - hosťovanie, ZH - zrušenie hosťovania

Hráči so striedavým štartom zo staršieho dorastu U19

Ján Fajčák, Ondrej Hušľa, Milan Hvoľka, Viliam Kormaňák, Šimon Mydlár, Jozef Stašák, Dominik Šmiheľ.

image
Najpresnejšiu mušku počas zimy mal centrálny stredopoliar Lukáš Čecho. Najviac sa mu darilo proti Vavrečke, kedy zaznamenal hetrik.
Autor: Dominika Babiarczyk
Prečítané: 352x