SÚŤAŽNÝ VSTUP DO NOVEJ SEZÓNY SME ZVLÁDLI NA VÝBORNÚ
24.07.2018, Milan Švába

SÚŤAŽNÝ VSTUP DO NOVEJ SEZÓNY SME ZVLÁDLI NA VÝBORNÚ

24.07.2018, Milan Švába
Vzhľadom na výsledky a úspešné účinkovanie v uplynulej edícii nemuselo naše mužstvo hrať predkolo, ale bolo zaradené priamo do 1. kola jubilejného 50. ročníka Slovnaft cupu 2018/2019. V ňom dostalo vcelku prijateľného súpera, ktorého na jeho pôjde aj poľahky zdolalo.

O víťazovi nebolo žiadnych pochýb

V piatok 20. júla podvečer sa hralo na ihrisku nováčika V. ligy SsFZ, skupiny A podľa nôt hosťujúceho treťoligistu. Domáci kolektív sa do šancí dostal až v závere, keď už bolo o všetkom rozhodnuté.

TJ Tatran Oščadnica - MŠK Námestovo 0:5 (0:3)

Góly: 10. Patrik Jagnešák, 20. Martin Buckulčík, 32. Lukáš Čecho, 83. Juraj Siman, 87. Matúš Snovák

Žltá karta: 79. Michal Čiernik (Námestovo)

Rozhodovali: Ján Janíček - Marek Považan, Vladimír Pleva

Delegát SsFZ: Stanislav Bomba

150 divákov

Zostava hostí: Tomáš Lešňovský - Michal Čiernik, Juraj Siman, Martin Habiňák (C), Martin Buckulčík (66. Matúš Snovák) - Marián Čiernik - Patrik Jagnešák (57. Martin Branický), Rastislav Jagnešák, Lukáš Čecho, Lukáš Kubica - Samuel Kurtulík (46. Marek Žákovič)

Tréner: Ivan Rusnák

Ďalší hráči, ktorí boli pripravení na striedanie: Jaroslav Kormaňák, Viliam Kormaňák (b)

Hráč zápasu: Nestarnúci Juraj Siman nahradil na poste stopéra zraneného Jašša, no s loptou sa nepohyboval iba v obrannej línii, ale po celej hracej ploche. Svojou aktivitou prekvapil oveľa mladších protihráčov a Lukáša Sedláka v bráne súpera aj štvrtým presným zásahom v jeho sieti.

Na neveľkom, no po daždi na dobre pripravenom ihrisku jednoznačne dominoval skúsenejší tím z Oravy. Najprv zaujal novučičkými bielo-čiernymi dresmi à la Real Madrid a potom aj herným prejavom. Od začiatku mal loptu častejšie na svojich kopačkách. Pravidelne obliehal šestnástku hostiteľov. Bolo teda len otázkou času, kedy výkonnostne slabší súper kapituluje.

V 10. min nevyšla domácim ofsajdová pasca. Patrik Jagnešák prehlavičkoval brankára a následne už poľahky dorazil loptu do siete. O ďalších desať minút sa po rohovom kope ukážkovou „rybičkou“ presadil Martin Buckulčík. Žlto-čierni sa z toho nespamätali a boli nútení vytrvalo brániť. A keď po centri P. Jagnešáka opečiatkoval Michal Čiernik spojnicu brvna a žrde, priaznivci domáceho Tatrana sa začali obávať rodiaceho sa debakla.

Zverenci Ivana Rusnáka produkovali oku lahodiaci futbal. Skóre mohol po strele zblízka zvýšiť nabiehajúci stopér Habiňák a po ňom po hlavičke do brvna aj Buckulčík. Po následnom úniku Kubicu po pravej strane sa už ale Lukáš Čecho nemýlil. Prudko a presne po zemi upravil stav stretnutia na polčasových 0:3. Po výmene strán tak mohli Námestovčania hrať uvoľnenejšie.

Na hrote sa v druhom polčase namiesto Kurtulíka objavil Žákovič a tak isto, ako jeho spoluhráči, bol hladných po ďalších góloch. Kysučania nemali čo stratiť a sporadicky sa pokúšali o rýchle protiútoky. Dlho bol ale hosťujúci Lešňovský bez práce. Samozrejme, viac vzruchu bolo naďalej pred bránou Oščadnice. Hornooravcom neraz chýbala k zvýšeniu skóre presnejšia finálna prihrávka, alebo šťastie pri zakončení.

Ani v samotnom závere nebola núdza o pekné momenty. V 83. min dostal Juraj Siman milimetrovú prihrávku a zvnútra šestnástky umiestnil loptu presne k žrdi. Približne z rovnakej vzdialenosti, ale viac sprava sa nechytateľne trafil aj striedajúci Matúš Snovák. Potom prišli chvíle piatoligistu a tri výborné zákroky námestovského brankára. Včasným vybehnutím zmaril všetky šance i snahu hostiteľov na lepší výsledok.

Do 2. kola postúpilo Námestovo, v ktorom sa v stredu 8. augusta predstaví na ihrisku TJ Spartak Vysoká nad Kysucou (V. liga SsFZ, skupina A).

Prečítané: 160x