PO BOJOVNOM VÝKONE SME KVALITNÉMU SÚPEROVI ZOBRALI VŠETKY BODY
Autor: Milan Švába
16.08.2018, Milan Švába

Súboje proti Liptovskej Štiavnici sú pre náš tím vždy prestížne. V jej drese hráva pravidelne niekoľko hráčov z Oravy, ktorých momentálne trénuje známy Viliam Hýravý.

Bola to poriadna fuška, no, našťastie, mala víťazný koniec

Súboj proti Dolnoliptákom stál domácich veľa síl, no po konečnom hvizde hlavného rozhodcu sa mohli radovať z prvej výhry v novom ročníku Tipos III. ligy Stred.

MŠK Námestovo - FK Liptovská Štiavnica 2:1 (0:1)

Góly: 68. Samuel Kurtulík (z 11 m), 72. Samuel Kurtulík - 2. Martin Gejdoš

Žlté karty: 89. Patrik Jagnešák - 68. Marek Bakoš, 88. Michal Macík

Rozhodovali: Ľubomír Belko - Ladislav Šlapka, Peter Moják

Delegát SsFZ: Milan Meliš

250 divákov

Zostava domácich: Tomáš Lešňovský - Michal Čiernik, Juraj Siman, Martin Habiňák (C), Martin Branický - Marián Čiernik - Patrik Jagnešák, Rastislav Jagnešák (46. Samuel Kurtulík), Lukáš Čecho, Lukáš Kubica (82. Matúš Snovák) - Marek Žákovič (85. Martin Buckulčík)

Tréner: Ivan Rusnák

Ďalší hráči, ktorí boli pripravení na striedanie: Ľubomír Záhumenský, Jaroslav Kormaňák, Viliam Kormaňák (b)

Hráč zápasu: Ten, ktorý otočil nepriaznivý stav a zabezpečil hostieľom zisk všetkých bodov. Samuel Kurtulík oživil hru MŠK, po tom, čo naskočil do zápasu po výmene strán. Bol pri obidvoch góloch bielo-čiernych. Prvý zaznamenal z penalty, druhý a zároveň víťazný presný zásah volejom pod brvno.

Vyhrať a získať tak tri body. S týmto cieľom nastupovali námestovskí futbalisti na prvé domáce stretnutie v najvyššej stredoslovenskej súťaži v sezóne 2018/2019. Ich zámer však dostal veľkú trhlinu už po pár sekundách hry. Na loptu z rohového kopu si výborne nabehol kapitán hostí Martin Gejdoš a umiestnenou hlavičkou prekonal Tomáša Lešňovského. Gól bol pre domácich studenou sprchou a hoci postupne získavali prevahu, ich hre chýbala ľahkosť a viac pohybu.

Zrodili sa aj dve príležitosti. V 12. minúte poslal Lukáš Kubica center na nabiehajúceho Patrika Jagnešáka, no ten vysokú loptu nedokázal usmerniť do siete. V 24. minúte bol v akcii ten istý hráč. Tentoraz z pravej strany zatočil priamy kop pod brvno, ale vysoký gólman Marek Bakoš ho vytesnil na roh. V samom závere prvej časti hry sa Patrik Jagnešák ocitol v najväčšej tutovke duelu. Ideálny center do päťky mu poslal Lukáš Kubica, loptu však z dvoch metrov poslal mimo troch žrdí.

Po prestávke priniesol oživenie do hry domáceho tímu striedajúci Samuel Kurtulík. Po rýchlom brejku v 53. minúte ešte jeho prihrávka v "malom vápne" úplne voľného Lukáša Kubicu nenašla. Potom už prišli chvíle trvalého tlaku futbalistov od Oravskej priehrady. V nich často bielo-čierni premeškali pravý okamih na strelu alebo radšej volili alibistickú prihrávku.

Vykúpenie prišlo v 68. minúte. Juraj Siman rýchlo rozohral nepriamy voľný kop na Patrika Jagnešáka, ktorého vybiehajúci brankára Liptákov podrazil a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Samuel Kurtulík. O štyri minúty už Námetovčania vyhrávali. 2:1. Na ľavej strane sa pekne uvoľnil mladší z bratov Jagnešákovcov a jeho center ukážkovo poslal volejom pod hornú žrď striedajúci hrdina zápasu Samuel Kurtulík.

Ďalšie sľubne sa vyvíjajúce akcie už zverenci Ivana Rusnáka nedotiahli do úspešného konca a ani súper sa nedokázal presadiť proti pozornej oravskej obrane. Futbalisti MŠK tak síce s ťažkosťami, ale zaslúžene získali prvé tri body do tabuľky. Ďalšie môžu získať v sobotu 18. augusta pod Pustým hradom, kde bude ich súperom bývalý druholigista zo Zvolena.