PO BOJOVNOM VÝKONE SME KVALITNÉMU SÚPEROVI ZOBRALI VŠETKY BODY

Súboje proti Liptovskej Štiavnici sú pre náš tím vždy prestížne. V jej drese hráva pravidelne niekoľko hráčov z Oravy, ktorých momentálne trénuje známy Viliam Hýravý.
image
Autor: Milan Švába

Bola to poriadna fuška, no, našťastie, mala víťazný koniec

Súboj proti Dolnoliptákom stál domácich veľa síl, no po konečnom hvizde hlavného rozhodcu sa mohli radovať z prvej výhry v novom ročníku Tipos III. ligy Stred.

MŠK Námestovo - FK Liptovská Štiavnica 2:1 (0:1)

Góly: 68. Samuel Kurtulík (z 11 m), 72. Samuel Kurtulík - 2. Martin Gejdoš

Žlté karty: 89. Patrik Jagnešák - 68. Marek Bakoš, 88. Michal Macík

Rozhodovali: Ľubomír Belko - Ladislav Šlapka, Peter Moják

Delegát SsFZ: Milan Meliš

250 divákov

Zostava domácich: Tomáš Lešňovský - Michal Čiernik, Juraj Siman, Martin Habiňák (C), Martin Branický - Marián Čiernik - Patrik Jagnešák, Rastislav Jagnešák (46. Samuel Kurtulík), Lukáš Čecho, Lukáš Kubica (82. Matúš Snovák) - Marek Žákovič (85. Martin Buckulčík)

Tréner: Ivan Rusnák

Ďalší hráči, ktorí boli pripravení na striedanie: Ľubomír Záhumenský, Jaroslav Kormaňák, Viliam Kormaňák (b)

Hráč zápasu: Ten, ktorý otočil nepriaznivý stav a zabezpečil hostieľom zisk všetkých bodov. Samuel Kurtulík oživil hru MŠK, po tom, čo naskočil do zápasu po výmene strán. Bol pri obidvoch góloch bielo-čiernych. Prvý zaznamenal z penalty, druhý a zároveň víťazný presný zásah volejom pod brvno.

Vyhrať a získať tak tri body. S týmto cieľom nastupovali námestovskí futbalisti na prvé domáce stretnutie v najvyššej stredoslovenskej súťaži v sezóne 2018/2019. Ich zámer však dostal veľkú trhlinu už po pár sekundách hry. Na loptu z rohového kopu si výborne nabehol kapitán hostí Martin Gejdoš a umiestnenou hlavičkou prekonal Tomáša Lešňovského. Gól bol pre domácich studenou sprchou a hoci postupne získavali prevahu, ich hre chýbala ľahkosť a viac pohybu.

Zrodili sa aj dve príležitosti. V 12. minúte poslal Lukáš Kubica center na nabiehajúceho Patrika Jagnešáka, no ten vysokú loptu nedokázal usmerniť do siete. V 24. minúte bol v akcii ten istý hráč. Tentoraz z pravej strany zatočil priamy kop pod brvno, ale vysoký gólman Marek Bakoš ho vytesnil na roh. V samom závere prvej časti hry sa Patrik Jagnešák ocitol v najväčšej tutovke duelu. Ideálny center do päťky mu poslal Lukáš Kubica, loptu však z dvoch metrov poslal mimo troch žrdí.

Po prestávke priniesol oživenie do hry domáceho tímu striedajúci Samuel Kurtulík. Po rýchlom brejku v 53. minúte ešte jeho prihrávka v "malom vápne" úplne voľného Lukáša Kubicu nenašla. Potom už prišli chvíle trvalého tlaku futbalistov od Oravskej priehrady. V nich často bielo-čierni premeškali pravý okamih na strelu alebo radšej volili alibistickú prihrávku.

Vykúpenie prišlo v 68. minúte. Juraj Siman rýchlo rozohral nepriamy voľný kop na Patrika Jagnešáka, ktorého vybiehajúci brankára Liptákov podrazil a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Samuel Kurtulík. O štyri minúty už Námetovčania vyhrávali. 2:1. Na ľavej strane sa pekne uvoľnil mladší z bratov Jagnešákovcov a jeho center ukážkovo poslal volejom pod hornú žrď striedajúci hrdina zápasu Samuel Kurtulík.

Ďalšie sľubne sa vyvíjajúce akcie už zverenci Ivana Rusnáka nedotiahli do úspešného konca a ani súper sa nedokázal presadiť proti pozornej oravskej obrane. Futbalisti MŠK tak síce s ťažkosťami, ale zaslúžene získali prvé tri body do tabuľky. Ďalšie môžu získať v sobotu 18. augusta pod Pustým hradom, kde bude ich súperom bývalý druholigista zo Zvolena.