12.08.2018, Milan Švába

ANI DRUHÝKRÁT SME NA KYSUCIACH NEZAVÁHALI

12.08.2018, Milan Švába
Po necelých troch týždňoch cestovali Hornooravci na ďalší pohárový zápas opäť na Kysuce. A znovu k piatoligistovi z rovnakej súťaže, akú hráva Oščadnica. Priaznivci MŠK tak dúfali, že o gólové momenty nebude núdza ani tentoraz.
Juraj Siman (vľavo) oslávil v deň zápasu 41. narodeniny.
Autor: Milan Švába

Hostitelia pristúpili k stretnutiu zodpovedne. Vedeli, že treťoligista disponuje vyššou kvalitou, no bojovali až do úplného konca.

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou - MŠK Námestovo 0:2 (0:1)

Góly: 18. Rastislav Jagnešák, 78. Martin Habiňák

Žlté karty: 32. Jaroslav Putorík - 87. Martin Buckulčík

Rozhodovali: Juraj Krajči - Martin Kuteľ, Peter Mihalka

Delegát SsFZ: Ivan Roštár

300 divákov

Zostava hostí: Tomáš Lešňovský - Michal Čiernik, Juraj Siman, Martin Habiňák (C), Martin Branický (63. Martin Buckulčík) - Marián Čiernik - Matúš Snovák (89. Ľubomír Záhumenský), Rastislav Jagnešák, Lukáš Čecho, Lukáš Kubica (46. Patrik Jagnešák) - Marek Žákovič

Tréner: Ivan Rusnák

Ďalší hráči, ktorí boli pripravení na striedanie: Jaroslav Kormaňák, Viliam Kormaňák (b)

Hráč zápasu: Skúsený domáci gólman Juraj Malík. Vďaka jeho výborným zákrokom živila Vysoká nádej na dobrý výsledok. Hlavne v prvom polčase zneškodnil nespočetné množstvo čistých šancí hosťujúceho MŠK.

V úmornej horúčave sa uplynulú stredu hral behavý kombinačný futbal. Námestovčania od úvodu preukazovali svoju technickú vyspelosť, prehľad v hre i dobrú kondičnú pripravenosť. Vypracovali si dostatok sľubných príležitostí na skórovanie, no z presného zásahu sa radovali iba dvakrát. V 18. minúte umiestnil laserovo presný center k ľavej žrdi Rastislav Jagnešák. O celú hraciu hodinu neskôr si nabehol na rohový kop Patrika Jagnešáka stopér Martin Habiňák a prudkou hlavičkou rozvlniť sieť.

Výsledok 0:2 neodzrkadľuje to, čo mohli vidieť tri stovky divákov na hracej ploche. Zoznam premárnených šancí bielo-čiernych by určite nebol krátky. Stačí len spomenúť Žákovičovu strelu do brvna, Snovákovu strelu zblízka do nôh brankára, zblokovaný strelecký pokus Branického, hlavička Žákoviča do žrde. Neuspel ani Kubica zoči-voči gólmanovi Vysokej a druhýkrát zaváhal v „malom vápne“ Snovák. Toto všetko sa udialo v priebehu prvého dejstva, po ktorom už mohlo byť rozhodnuté.

Ani po výmene strán hostia nepoľavili, no piatoligista vzhľadom na priebežný stav cítil šancu na dobrý výsledok. Schladiť ich mohol znovu R. Jagnešák, keď ho pekne vysunul Čecho. Brankár Malík bol však skutočnou oporou domácich. V 49. min sa Vysočania vehementne dožadovali penalty po diskutabilnom kontakte Lešňovského s útočiacim protihráčom. Neďaleko stojaci hlavný rozhodca Krajči ale na biely bod neukázal.

Pozorná defenzíva kysuckého Spartaka na čele s výborným brankárom dlho odolávala. Modro-žltí smerom dopredu veľa toho nevymysleli, no vedeli občas zaútočiť. Celkovo ale Lešňovského veľmi nepreverili. Citeľne im chýbal tvorca hry - Rastislav Planeta, ktorý bol pracovne v Rakúsku. Tento dobrý zakončovateľ s bohatými skúsenosťami hrával na jar roku 2014 aj v Námestove. Napriek jeho absencii domáci príkladne bojovali a sťažili favoritovi cestu za postupom do ďalšieho kola.

Do 3. kola postúpilo Námestovo, v ktorom sa v stredu 5. septembra predstaví doma proti MFK Zemplín Michalovce (Fortuna liga).

Prečítané: 187x